
Список розділено на кілька частин. Перша частина - бібліотеки; у другій знаходяться сайти і блоги, що не можна назвати бібліотеками, та які все ж містять тексти, або скани; ну і нарешті третя частина цілком присвячена самвидаву.
Передрук цього посту вітається, за умови що ви зберегли посилання на оригінальну примітку:
http://www.lostua.info/2008/07/blog-post_28.html
Офіційні бліотеки.
- Бібліотека українського центру
- http://www.ukrcenter.com/library/default.asp/ Перейти станом на 12.07.12 жива. На цей час найбільша на просторі укрнету цілком україномовна ліба. Дозволяє поповнювати себе користувачам.
- Бібліотека світової літератури
- www.ae-lib.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Оригінали та переклади. За твердженням авторів ліба поповнюється хронологічно, починаючи з давньогрецької літератури. На сьогодні більш менш повно представлена давньогрецька та давньоримська література, Середньовічна література, а також література для дітей. У розділі «Художня література» автори розміщені хронологічно, в інших - за алфавітом. У собі містить фактично окремий проект присвячений творчості Селінджера який віддзеркалено на народ.ру http://www.ae-lib.org.ua/salinger/ Перейти дзеркало http://www.salinger.narod.ru/Перейти
- Українська бібліотека - "Джерело"
- http://ukrlib.com/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Містить досить велику колекцію перекладів світової літератури українською.
- Уkраїнсьkа елеkтронна бібліотеkа EXLIBRIS
- http://exlibris.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Мало художньої літератури, проте містить досить значну колекцію історичних документів мемуарів та публіцистики.
- Бібліотека української поезії
- http://poetyka.uazone.net/ Перейти станом на 12.07.12 жива.
- Наукова бібліотека "Буковина"
- http://buklib.net/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Студентські конспекти, підручники і монографії. Переважно стосується навколо фінансових наук.
- Мистецький проект Літтак
- http://www.littak.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 мертва, але дзеркало у ЖиЖі працює. Охайна і гарненька. Книжок небагато, проте вони у fb2. Має дзеркало на ЖиЖі. http://community.livejournal.com/littak_ua/ Перейти
- Е-бібліотека «Чтиво»
- http://chtyvo.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. За словами авторів це книгозбірня україномовної літератури. Тексти будь-якого твору можуть бути представлені у різних, в т.ч. заархівованих, форматах (*.txt, *.html, *.doc, *.fb2 тощо) у кодуваннях Windows 1251 або Юнікод UTF-8.
- Информационно-поисковая система-каталог
- http://www.ekniga.com.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Переважно російськомовний ресурс, що все ж містить деяку кількість українських текстів.
- Українська література
- http://ukrlit.com.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Oрієнтована на школярів. Є кілька аудіо книг.
- Ukrainian historical library
- http://www.ukrhistory.narod.ru/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Збірка історичної літератури і документів.
- Літопис
- http://litopys.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 живий. Літописи, давня українська література, мовознавство та історичні мапи.
- Українська історія
- http://ua-history.narod.ru/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Автори стверджують що цей сайт створений для допомоги при вивченні історії України, всесвітньої історії та суміжних дисциплін. Я б ніколи не здогадався.
- Либрусек
- http://lib.rus.ec/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Головна мова - російська, та зареєстровані користувачі отримують можливість скачувати і неросійськомовні (читай - і українські) книжки.
- Флібуста
- http://flibusta.net/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Останній бастіон піратів в мережі. Заповненість книжками залежить від нас. Украинская проза на Lib.Ru
- http://lib.ru/SU/UKRAINA/ Перейти станом на 12.07.12 жива.Ця бібліотека коментарів не потребує Аргонавти Всесвіту
- http://argo-unf.at.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Бібліотека україномовної фантастики. Diasporiana
- http://diasporiana.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції Електронна бібліотека імені Василя Пашницького
- http://pashnyzkyj.at.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Українська книга
- http://ukrknyga.at.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Ще одна ліба на безкоштовних хостингах. Словопедія
- http://slovopedia.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Українські тлумачні словники. Оpenbook
- https://sites.google.com/site/openbookclassic/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Проект відкрита книга, бібліотека класики. Бібліотека кошового писаря
- http://www.pysar.net/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Метою є поширення української культури, зокрема поезії, у світі. Літера
- http://litera-ua.livejournal.com/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Книжки в форматах pdf, djvu. Використовуються файлообмінники. Українські народні казки
- http://proridne.org/ Перейти станом на 12.07.12 жива.
- Укрліт.org
- http://ukrlit.org/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Орієнтована і зручна для користування нею різними пристроями (ПК, КПК, смартфон, телефон). Український фольклор
- http://proridne.blogspot.com/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Українські народні пісні, казки, прислів’я, приказки, міфи, легенди, оповідання, розповіді. Бібліотека школяра
- http://www.ukrtvory.com.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Не рекомендовано - забагато сміття. Укркнига
- http://ukrkniga.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Книги з економіки, права, фінансів, політики, не рекомендовано - забагато сміття
- Наша дума, наша пісня
- http://runa.6te.net/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Не рекомендовано, забагато сміття. Читанка: Діти хочуть читати
- http://chytanka.com.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива, та є проблеми з двигуном сайту.
- Я "радивилів"
- http://aaaa2009.narod.ru/index.htm/ Перейти станом на 12.07.12 жива.Персональний сайт Володимира Ящука - поета і автора краєзнавчої книги присвяченої місту Радивилів, що у рівненській області. Також ним представлено вільні переклади віршів видатного перського і таджикського поета Омара Хайяма
- Бібліотека пана Більбо
- http://www.kulichki.com/tolkien/arhiv/ukr/ Перейти станом на 12.07.12 жива.Толкін українською.
- Інститут історії України
- http://history.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Дослідження та монографії українських істориків, періодика з тієї ж теми.
- Історія України
- http://history.franko.lviv.ua/index.htm/ Перейти станом на 12.07.12 жива.Створено при підтримці Бюро Освітніх і Культурних програм США. Містить кілька вебкнижок і довідник з історії України.
- Весела абетка
- http://abetka.ukrlife.org/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Книжки та ынше українською для найменших Українське життя в Севастополі
- http://ukrlife.org/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Пункт опору. Тримається на одній людині. Статті і книжки у бібліотеці переважно присвячені становленню свідомості українця і мовній проблемі.
- Українська спілка
- http://spilka.us.org.ua/ Перейти станом на 12.07.12 жива.Історія та художня література. Всеж це скоріше культурний проект, ніж повноцінна ліба.
- Культурологічний часопис «Ї»
- http://www.ji.lviv.ua/index.htmПерейти станом на 12.07.12 жива.У розділі "бібліотека" містить невелику збірку текстів.
- Блог Дубінського
- http://dubinskyi.narod.ru/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Блог Ігоря Дубінського, перекладача з японської на українську та російську мови.
- Писане-сумно?
- http://sumno.com/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Інтернет видання про культуру..
- Історія України
- http://www.uahistory.kiev.ua/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Просто сторінка з кількома посиланнями.
- Український шекспірівський портал
- http://shakespeare.zp.ua/texts.category.14/ Перейти станом на 12.07.12 живе. Переклади українською.
- Літературне обє`днання Glosa
- http://glosa.com.ua/ Перейти станом на 12.07.12 живе.
- "Рожевий cлоник"
- http://slonyk.com/ Перейти станом на 12.07.12 живий. Проза і поезія. Чудний проект...
- Велети, життя і смерть
- http://www.angelfire.com/tn/tysovska/ Перейти станом на 12.07.12 жива. Поезія та проза. Досить велика спільнота.
- Поезія та авторська пісня України
- http://www.poezia.org/ Перейти станом на 12.07.12 жива.
Торенти з українськими книжками
Якщо ви знаєте про існування ліби, яка не була огорнута моїми зашарпаними очима, або ви перейшли за адресою та знайшли труп - будь ласка відпишіться на моє мило, або лишіть звісточку у коментарях.
ого =)
ВідповістиВидалитиДякую! )))
ДУЖЕ....ДУЖЕ...ДЯКУЄМО!!!!!!!!!!!!!! ))
ВідповістиВидалитиДуже дякую за інформацію!
ВідповістиВидалитиhttps://sites.google.com/site/openbookclassic/ - "Відкрита книга" - електронна бібліотека української класики - дуже гарна якість викладених текстів.
ВідповістиВидалитивони тепер за адресою: https://sites.google.com/view/openbook2
ВидалитиОновлено. Окрема подяка cv, mirabel.lv, Kot da Vinci, rr3, LoxNessi, badaboom, BigPooh
ВідповістиВидалити